asd asdsa f
Bezpieczeństwo na drodze, Motoryzacja

Błędy młodych kierowców

0

Sam fakt zdania egzaminu na prawo jazdy może (i słusznie!) napawać dumą, jednak trzeba pamiętać, że droga do perfekcji jeszcze daleka. Nie chodzi tu nawet stricte o perfekcję a dobrą i rozsądną jazdę. Nie ma co się złościć – wystarczy wykazać odrobinę cierpliwości, trening czyni mistrza. Warto przy okazji rozpoznać swoje słabe strony – ma je każdy kierowca. Jaki błędy popełniają najczęściej młodzi kierowcy? Oto ich subiektywny przegląd.

Nawet jeżeli do celu prowadzi cię smartofonowa nawigacja, iphone nie poratuje Cię zawsze i wszędzie! Najlepiej mieć po prostu swój rozum i znać swoje możliwości. Dzięki temu będziesz mógł uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Zobacz czy poniższe błędy są i Twoim udziałem.

Kardynalnym i dosłownie śmiertelnym błędem kierowców – zresztą nie tylko młodych i na szczęście nie wszystkich jest brawura, która objawia się zwykle jazdą z nadmierną prędkością. To śmiertelna pułapka nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu. Panowanie nad kierownicą rozpędzonego auta jest bardzo trudno a bywa wręcz niemożliwe. To zadanie dla kierowców formuły 1 a nie dla zwykłych, przeciętnych kierowców. Nie chodzi tu już nawet o mandatu i punkty karne, ale o zdrowie i życie. Zresztą – szaleńcza jazda uchodzi już powoli nawet w Polsce za przejaw niedojrzałości i zwykły obciach.

Kolejna sprawa to orientacja w terenie. Stereotyp mówi, że lepiej radzą sobie z tym panowie niż panie, jednak różnie to przecież bywa. Początkujący kierowcy mogą więc czasem problemy z dotarciem do celu, zwłaszcza jeżeli mieszkają w dużym mieście w którym odbywa się dużo remontów. W gąszczu objazdów i zmian, gubią się czasem nawet doświadczeni taksówkarze. Co zrobić w tej sytuacji? Najlepiej ćwiczyć – praktyka jest niezastąpiona. Przydać może się także pomoc w postaci nawigacji iphone; samsung, nokia – nieważne jakiej marki masz telefon – w obecnych czasach aplikacje z nawigacją pracują na praktycznie każdym systemie operacyjnym. Taka nawigacja pomoże Tobie trafić do celu, a niektóre z nich potrafią też ostrzec o fotoradarach czy na przykład patrolach policji.

Znajomość prawa szkodzi – a na drogach skończyć może się tragicznie. Wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego powinna być dla wszystkich kierowców oczywistą oczywistością. Nie zawsze tak jednak jest. W przypadku młodych kierowców z teorią nie jest jednak tak źle, przeciwnie – bywa świetnie są w końcu świeżo po egzaminie. Gorzej bywa w stosowaniu tej wiedzy w praktyce. Z uwagi na to warto zachować wielką ostrożność przy wykonywaniu manewrów, czasem też lepiej odpuścić sobie wyprzedzanie.

Błędy, błędami, jednak młodzi kierowcy mają też kilka fajnych atutów. Nie zdążyli wyrobić sobie złych nawyków ani znudzić się jazdą, mają na wszystko świeżę spojrzenie. Młodzi stażem kierowcy są też często młodzi „ciałem” to często osoby w okolicach 20 roku życia. Dobry wzrok, szybki refleks, świetna koordynacja reak-oko, to cechy, które bardzo przydają się kierowcom.

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *