asd asdsa f
korki na drogach
Bezpieczeństwo na drodze, Motoryzacja

Bolączki kierowców – droga wyjścia

0

Żywot kierowcy bywa ciężki. Korki, dziwne zachowania pieszych, piraci drogowi i wieczne remonty. Wyliczać dalej? Można i tak, Jednak zamiast skupiać się na tym co nie działa warto po prostu znaleźć drogę wyjścia. Nie trzeba szukać po omacku! Inni kierowcy mają swoje patenty na wspólne bolączki. Sprawdź – Mozę przydadzą się i Tobie – a może dodałbyś do listy swoje?

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza wzrastała liczba samochodów na polskich drogach. Trudno się dziwić, goniliśmy i nadal gonimy Zachód, Polacy się bogacili i chcieli wreszcie zaznać dobrobytu i zaznali, problem polega tylko na tym ,że przy takiej liczbie aut i kierowców infrastruktura nie zawsze dobrze pełni swoją rolę a do tego przychodzą też aspekty społeczne – na drogach trwa wojna wszystkich ze wszystkimi. Kierowcy psioczą na pieszych, motocykliści na kierowców i tak dalej. Spokojnie! Nie ma sytuacji bez wyjścia. Oto spis najpopularniejszych bolączek i drogi wyjścia!

Korki, czyli dużo nas oj dużo

Korki są utrapienie mieszkańców wielkich miast. Trudno wejść posiadanie helikoptera jednak w obliczu korków można po prostu poszukać alternatywnych tras lub wyjeżdżać z domu przed godzinami szczytu komunikacyjnego. Może być to trudne, nie każdy ma komfort pracy w godzinach jakie mu się podobają czy pasują. Dobrą metodą na korki jest wykorzystanie tego czasu na naukę języka z audiobooka czy słuchanie muzyki. Czasem warto sprawdzić też czy nie opłaca się bardziej przesiać na rower czy komunikację miejską.

Remonty, nieznane drogi

W miastach remont goni remont, zwłaszcza po zimie gdzie dochodzą jeszcze roboty budowlane odpowiedzialne za łatanie dziur w jezdniach. Remonty są potrzebne i robione dla kierowców, niedogodności trzeba przeczekać. Kto gubi się w gąszczu przepisów, objazdów i tym podobnych niech zainwestuje w nawigację samochodową. To czasem może kosztować tyle w co nic. Narybku dostępne są apki dla zmotoryzowanych, które pełnią rolę nawigacji – można jer pobrać za free – płaci się tylko za przesył danych.

Inni uczestnicy – dadzą w kość

Nie oszukujmy się na drogach w kość czasem najmocniej dają inni uczestnicy ruchu – piesi, kierowcy. Nie ma rady – trzeba kierować się złotą i sprawdzoną zasadą ograniczonego zaufania. Jedźmy z rozsądną prędkością, bądźmy uprzejmy, starajmy przewidzieć zachowania innych uczestników ruchu. Sami też okazujmy im szacunek.

Koszty, koszty

Kierowcy narzekają często także na koszty – a to benzyny a to autostrad etc. Czasem ciężko coś tu zaradzić jednak można próbować. Tankujemy tam, gdzie mamy taniej, przejazd autostradą nie może wyjść taniej niż wielogodzinne jej objeżdżanie. Taniej możemy też kupić samo auto – nie każdy musi przecież jeździć nowiutkim modelem prosto z salonu.

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *