asd asdsa f
Motoryzacja

Jak zarządzać firmową flotą pojazdów?

0 2

Nie ma co ukrywać – życie przedsiębiorcy nie jest łatwe. Szczególnie skomplikowane może być wtedy, gdy jesteś właścicielem firmy z flotą pojazdów. Trzymanie całej firmowej machiny w ryzach nie jest łatwe, a dodatkowo trzeba podejmować bardzo ważne decyzje, na których szali nierzadko ważą się losy zatrudnienia wielu ludzi. A finanse firmy? Droga do bankructwa niestety bywa łatwa. Gdzie oszczędzać, gdy wszystko drożeje? Na szczęście są sposoby!

Transport pod kontrolą

Nie da się powiedzieć pracownikowi: nie dostaniesz wypłaty w tym miesiącu, bo firma ma straty. Należy pamiętać, że pracownik jest najważniejszy. Gdy jesteś posiadaczem firmy transportowej, pracownik jest na szczególnej pozycji – to od niego często zależy czas i jakość dostarczenia towarów. Jednak nie powinieneś w rękach kierowcy pokładać losów transportu, a na dłuższa metę: całej firmy. Zaufanie jest ważne, jednak kontrola (tym bardziej w przypadku kontaktów biznesowych) jest bardziej istotna. W dobie rozwijającej się co raz szybciej technologii, rozwiązania ułatwiające prowadzenie firmy są dostępne dla każdego. Jest nim np. flotis, czyli monitoring pojazdów. Dlaczego jest to rozwiązanie idealne? Ponieważ właściciel firmy ma stałą, całodobowa kontrolę nad kierowcami oraz wszystkimi pojazdami swojej floty. Dzięki systemowi, można nie tylko dowiedzieć się, gdzie aktualnie przebywa pojazd, ale także dostajemy wszystkie informacje niezbędne do kontroli eksploatacji. Mierzalne na bieżąco są także dane dotyczące zużycia paliwa. Dlaczego to takie istotne? Każdy, kto jest kierowcą zdaje sobie sprawę z wysokich cen benzyny. Jej nadmierne zużycie może boleśnie uderzyć w finanse firmy. Kontrola zużycia paliwa pozwala także wyeliminować nieuczciwość pracowników, którym zdarza się podkradać benzynę finansowaną przez pracodawcę. Technologie takie jak flotis skutecznie eliminują niewłaściwe korzystanie z pojazdu, nadrabianie trasy czy złą eksploatację samochodu.

Pracownik w firmowym wozie

Nie tylko przewozy towarów mogą dostarczyć problemów firmie. Wielu pracowników chętnie przyjmie firmowy pojazd i to nie tylko do celów służbowych. Dla firmy zakup czy nawet wzięcie samochodów w leasing oznacza gigantyczne koszty. Będąc właścicielem czy menadżerem floty, nie możesz pozwolić sobie na straty. Systemy oparte na nawigacji GPS pozwalają na kontrolę wszystkich samochodów i to nie tylko w granicach kraju. Ufasz swoim pracownikom? Bardzo dobrze. Masz możliwość ich monitorowania? Jeszcze lepiej! Pamiętaj, że przezorny zawsze ubezpieczony, a już sama świadomość możliwości kontroli zapobiegnie nadużyciom, jakim mogą okazać się ponadlimitowe przejazdy pracowników w celach prywatnych, bez zgody i wiedzy przełożonego. Alby pracownik nie czuł się pokrzywdzony, system kontroli pojazdów flotis jest także z korzyścią dla niego samego. Nie tylko pozwala generować specjalne raporty, ale także sprawdza się w byciu antyradarem i ostrzeżeniem o zagrożeniach czyhających na drodze. Dzięki niemu kierowca będzie informowany o radarach i innych utrudnieniach w ruchu.

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *