asd asdsa f
Motoryzacja

Monitorowanie samochodów firmowych.

0

Skuteczna kontrola pracowników

Zarządzanie flotą pojazdów to zadanie, które wymaga ogromnego zaangażowania i skutecznego planowania. Kontrolowanie położenia kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset pojazdów stanowi duże wyzwanie. Na Świecie już dawno zauważono w tym kontekście potencjał GPS. W Polsce również jesteśmy świadkami rewolucji w transporcie.

Lokalizowanie pojazdów za pomocą sygnału GPS to rozwiązanie proste, ale zarazem genialne. Branża transportowa coraz częściej dostrzega potencjał monitoringu flot. Dzięki niemu menadżerowie mają możliwość na bieżąco sprawdzać położenie pojazdów w czasie rzeczywistym oraz korzystać z innych zaawansowanych funkcji.

Pod stałą kontrolą

Na rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania pozwalające na efektywne monitorowanie pojazdów. Dzięki zaawansowanym urządzeniom lub aplikacjom mobilnym na smartfony i tablety menadżerowie mogą stale kontrolować swoje floty pojazdów. Dodatkowo, usprawniają one zarządzanie zespołem i weryfikację zadań realizowanych przez pracowników. To usprawnienie przydatne nie tylko dla menadżerów, ale również dla kierowców. Zbierane statystyki przejazdów pozwalają znacznie zoptymalizować czas wykonania danego zlecenia.

Koniec z kradzieżami paliwa

Tego typu rozwiązania nie tylko stanowi sposób na zbieranie statystyk z przejechanych kilometrów i przebytych tras, ale pozwala również ustrzec się przed kradzieżami paliwa. Trudno zaprzeczyć, że jest to działanie nagminne w branży transportowej, a dzięki lokalizatorom GPS z łatwością można sprawdzić, w jaki sposób pracują kierowcy i przekonać się o ich uczciwości.

Nasycenie rynku

Rynek tego typu usług rozwija się bardzo dynamicznie, a konkurencja jest spora. W Polsce istnieje co najmniej kilkanaście aplikacji, które oferują usługi monitoringu dla flot. Trudno znaleźć rozwiązanie idealne, które okaże się lepsze od pozostałych. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby znaleźć w nich wartość dodaną, która wyróżni je spośród dziesiątek podobnych do siebie rozwiązań. Receptę znalazła firma Neptis, która jest twórcą aplikacji Flotis Mobile. Oprócz standardowych funkcji, które obejmują monitorowanie pojazdów, archiwizowanie tras, przegląd historii pojazdu czy zapisywania danych szczególnych (np. czasu i miejsca postojów), Flotis ma coś jeszcze: antyradar.

Asystent kierowcy

Wykorzystanie GPS przysłuży się nie tylko planowaniu i kontrolowaniu przejazdów, ale może okazać się zbawienne również w trasie. Aplikacja od Neptis korzysta z asystenta kierowcy – Yanosik. Dzięki temu kierowcy na bieżąco są ostrzegani przed zdarzeniami na drodze: kontrolami, fotoradarami, patrolami policji, wypadkami. Wszystko to jest możliwe dzięki dużej społeczności użytkowników systemu Yanosik, którzy stale zgłaszają mijane na drodze zdarzenia. Dodatkowo aplikacja wyznacza trasę w oparciu o aktualne natężenie ruchu, a więc pozwala na ominięcie korków czy wypadków na trasie.

Opinii w Internecie na temat tego typu rozwiązań jest mnóstwo, dlatego najlepiej przetestować urządzenie zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy. Wspomniany Flotis gwarantuje możliwość testowania aplikacji bezpłatnie przez 7 dni. Warto iść z duchem czasu i usprawnić swoją pracę dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Są one przecież tworzone po to, aby ułatwić nam życie. 

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *