asd asdsa f
Rodzinny wyjazd samochodem
Motoryzacja

Rodzinna podróż bez rozczarowań

0 1

W Polsce wartości rodzinne są bardzo cenione, nic dziwnego, zatem, że sporo osób często podróżuje całymi rodzinami – na co dzień i od święta. Widać to zwłaszcza o okresach świątecznych jak i podczas sezonu urlopowego – rodzina w aucie to standard. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że podczas takich wypadów dochodzi czasem do nieporozumieniem i niepotrzebnych nerwów. Jak przeżyć z rodziną w samochodzie? Poradnik kierowcy czeka!

Samochód jest z pewnością wygodnym środkiem transportu, jednak trzeba brać też pod uwagę fakt, że jeśli podróżuje w nim kilka osób, to mają one mimo wszystko dość ograniczoną przestrzeń. Może czasem sprzyjać to zwiększonej nerwowości. Kolejnym potencjalnie wybuchowym czynnikiem jest kwestia wyboru drogi i trasy – tu przyda się w pewnością nawigacja iphone czy nie, każdy smartfon można w kilka sekund zamienić w asystenta kierowcy, który pokieruje zmotoryzowanym do celu. Na rynku dostępne są – także darmowe – aplikacje, które pomagają dotrzeć do celu. Jeśli podróżujemy z małymi dziećmi – każda minuta dłużej w trasie będzie im się dłużyć. Dlatego też, dotarcie do celu bez błądzenia (od czego jest nawigacja iphone, czy inna?), na pewno sprzyja spokojowi w aucie. A to dopiero początek porad.

Wielkie przygotowania i oczekiwania

Spokojnej jeździe i dobrej atmosferze sprzyjają sumienne przygotowania. Tankowanie auta to podstawa, ale czasem można o tym zapomnieć – zwłaszcza w ferworze przygotowań. Szukanie stacji na trasie może zamienić się w prawdziwą nerwówkę – warto jej sobie oszczędzić i zawczasu napełnić bak. Nikomu nie trzeba już chyba przypominać, że na trasę należy wyjeżdżać tylko i wyłącznie sprawnym pojazdem – jeżeli mamy wątpliwości co do jego kondycji, to zabierzmy auto do sprawdzonego mechanika. Lepsze to niż niemiłe zaskoczenie na trasie. Komfort jazdy zwiększy na pewno umycie auta zarówno na zewnątrz, jak w środku. Dobrym sposobem jest zamontowanie urządzenia zapachowego – ważne aby nie emitowało ono zbyt nachalnych aromatów.

Mały pasażer – wielkie potrzeby?

Jeśli podróżujemy z dziećmi to zatroszczmy się o ich bezpieczeństwo. Maluchy w samochodach muszą przebywać w odpowiednich fotelikach ochronnych. Brak fotelika stanowi zagrożenie bezpieczeństwa małego pasażera a dla kierowcy może skończyć się 150 złotowym mandatem oraz 6 punktami karnymi do kolekcji. Maluch w trasie może się nudzić, dlatego warto zachęcić go do zabrania w trasę zabawki, kredek i kolorowanek – co kto lubi. Starsi pasażerowie (i kierowca też!) powinni pamiętać o zapinaniu pasów – zapominalstwo kosztuje 100 zł od każdego pasa, który powinien być zapięty a nie jest. Nie trzeba już chyba dodawać, że receptą na fajną podróż są dobre humory i pozytywne nastawienie.

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *