asd asdsa f
Motoryzacja

Troska o auto – fanaberia czy postawa godna naśladowania?

0

Niektórzy lubią ukradkiem, bądź nie, wyśmiewać się z osób, które bardzo, czasem może przesadnie dbają o swoje samochody. Tu kąpiel, tam dodatkowe woskowanie i do tego jeszcze wymiana tapicerki. Zamiast naigrywać się z zapobiegliwości innych, lepiej samemu wziąć z nich przykład. Nie chodzi o to by konserwacja pojazdu kosztowała krocie, ale o to by przyniosła oczekiwane rezultaty.

Dla kogoś kto posiada własne cztery kółka oczywiste jest, że w troskę o jego stan można by włożyć pewnie każde pieniądze. Zawsze przecież można zrobić coś jeszcze albo w końcu zupełnie poszaleć i kupić nowe samochód i…zacząć zabawę od nowa. Warto z jednej strony nie ciąć za wszelką cenę wydatków a z drugiej nie rozdmuchać ich do zbyt wielkich rozmiarów.

Obserwacja w słusznym celu

Warto pamiętać, że są rzeczy z zakresu konserwacji pojazdu, których nie można zaniedbać są też usługi z których możemy zrezygnować jeśli nie pozwala na to budżet. Nie trzeba np. co roku lakierować auta, chyba, że chcemy i nas na to stać. Trzeba natomiast zwrócić uwagę na jego stan techniczny. Nie może być tak, że samochód, który ma swoje lata nie znajduje się pod baczną obserwacją właściciela. A to kierowca jako pierwszy wyczuwa zwykle wszelkie niedociągnięcia. Czasem chodzi o prozaiczne rzeczy, jednak nie zmienia to faktu, że od czasu do czasu trzeba będzie pewnie sięgnąć do kieszeni i oddać auto do naprawy. Co zwykle psuje się w autach? Popularną przyczyną awarii są problemy z akumulatorami, które nie radzą sobie z niskimi oraz wysokimi temperaturami.

Po pomoc do zdrowego rozsądku

Gdy autu coś dokucza trzeba iść do mechanika bądź autoryzowanego serwisu choć w tym przypadku trzeba liczyć się z większymi wydatkami. Warto też pamiętać, że wielu wizytom można zapobiec. Jak? Dbając o auto na co dzień. Jeżeli mamy możliwość garażowania pojazdu, zróbmy to. Liczy się te styl prowadzenia pojazdu – szarpanie dźwignią biegów czy przegazowywanie auta to naprawdę dobra recepta na jego szybkie uszkodzenie a już co najmniej nadwerężenie. Rabunkowa eksploatacja czterech kółek jest szkodliwa i szybko może wyjść nam bokiem. Jeśli ktoś ma z tym problem może zawsze poćwiczyć. Trzeba pamiętać też, że rozsądna jazda jest także przyjemniejsza dla portfela – jadąc poprawnie i zgodnie z przepisami nie obciążamy zanadto pojazdu i unikamy mandatów a także zwiększamy bezpieczeństwo jazdy. Korzyści jest więcej niż myślisz!

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *