asd asdsa f
Kontrola drogowa
Motoryzacja

Trudne życie kierowcy – droga wyjścia

0

Życie kierowcy bywa ciężkie – ceny benzyny rosną, korki nie ustępują a taryfikator mandatów jest bezlitosny. Jak żyć za kółkiem? Nie jest tak źle! Trzeba tylko wiedzieć, jak zarządzać swoim czasem i portfelem. Opłaca się też dobrze orientować w technologicznych trendach. Choć legalny antyradar może nadal pozostawać w sferze marzeń to istnieje kilka naprawdę skutecznych sposobów na uniknięcie mandatu.

Dbasz o auto – regularnie uzupełniasz stan baku, pucujesz go w środku i na zewnątrz, dbasz o jego właściwe wyposażenie i ubezpieczenie. Usługi assistance też nie są Tobie obce. Mimo najszczerszych starań, życie weryfikuje Twoje oczekiwania a z równowagi wyprowadzają Cię korki, fotoradary i drenaż kieszeni (tankowanie kosztuje, o naprawach nie wspominając). Jak poradzić sobie w tej sytuacji?

Legalnie, skutecznie i bez stresu

Na pewno jak ognia powinieneś wystrzegać się nielegalnych metod obrony przez fotoradarami. Wszelkie pomysły z zakrywaniem tablic rejestracyjnych czy dziwnymi maszynami trzymanymi w aucie należy odłożyć na bok. Raz są nieskuteczne, dwa mogą kosztować nas jeszcze więcej niż pojedynczy mandat. Płyty CD wieszane nad lusterkiem są po prostu zabawne, już lepiej wrzucić je do odtwarzacza i cieszyć się dobrą muzyką. Jeśli chodzi o legalny antyradar to bez sensu wydawać krocie na podejrzane urządzenia i lepiej już jest zainteresować się swoim smartfonem. Co ma samochód do telefonu? Całkiem sporo. Na rynku istnieje kilka dobrych aplikacji, które wpierają kierowców. I nie chodzi tu tylko o planowanie podróży. Wiele apek działa nie tylko jako nawigacja, ale także jako asystent kierowcy, który ostrzega o fotoradarach czy np. patrolach policji. W praktyce to użytkownicy systemów sami informują siebie o tego typu niespodziankach. Na drodze wiedza bywa cenniejsza od pożywienia.

Razem taniej, razem fajniej

Jak jeszcze ułatwić sobie życie za kółkiem? Jeśli zależy Tobie na oszczędnościach to warto tankować tylko na sprawdzonych stacjach, które oferują korzystne ceny. Możliwe, że skorzystasz też na programach lojalnościowych – ale to już musiałbyś sobie sam wyliczyć. Co opłaca się bardziej lojalność czy poszukiwanie najtańszych ofert u różnych dostawców? Jeżeli dużo podróżujesz autem, a nie w smak Tobie samotne podróżowanie, to warto rozważyć podzielenie się miejscem w samochodzie. Nie trzeba od razu korzystać z tych programów łączących posiadaczy aut z podróżnikami, można po prostu popytać wśród znajomych czy wrzucić informację na fb. Razem zawsze raźniej i – co też ma znaczenie – taniej. Takie podwożenie sprawdza się też w trakcie codziennych dojazdów do pracy – carpooling, bo tak to się nazywa skradł już serca naszych zachodnich sąsiadów.

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *