asd asdsa f
Motoryzacja

Z czym po drodze kierowcom?

0

Wbrew stereotypom kierowcy nie tylko narzekają, ale potrafią też pochwalić. Kto jak kto, ale osoby które na przykład sporo jeżdżą po Polsce widzą jak zmienia się nasz kraj, drogi, ludzi, technika. Co pozytywnego wynika z tych obserwacji? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Powodów do narzekania każdy pewnie ma sporo – kierowcy narzekają zwykle na drogi, ceny benzyny, ceny aut i niekompetentnych uczestników ruchu. Z drugiej strony – jest też jaśniejsza strona medalu. Kierowcy mają też powody do chwalenia swego otoczenia. Nie chodzi tu tylko o nawigacje samochodowe, które ułatwiają im życie, ale także o szereg innych, równie ważnych kwestii.

Na drodze z asystą do zadań specjalnych

Skoro zaczęliśmy od tematu jaki są nawigacje to zostańmy przy nim chwilkę dłużej. Dla wielu młodych kierowców obecnych takiej elektronicznej asysty drogowej jest oczywistością. Jednak, tak nie było przecież od zawsze! Starsi kierowcy doskonale pamiętaj czasy, w których posiłkować można było się jedynie papierowymi mapami i ewentualnie wskazówkami „miejscowych”. nawigacjaPraktycznie w każdym samochodowych schowku można było znaleźć papierową mapę, czy w wersji lux – samochodowy atlas Polski. Teraz mapy coraz częściej oddają pole elektronicznym nawigacjom. Powiedzmy od razu – nawigacji, nawigacji nierówna. Istnieją modele przeznaczone do implementacji na desce rozdzielczej, ale można też po prostu wykorzystać swój smartfon i kilkoma kliknięciami zamienić go w asystenta kierowcy. Jak? Za pomocą aplikacji, które są nawigacją i asystentem kierowcy w jednym. Teraz najlepsze – niektóre z aplikacji dostępne są za darmo, pod uwagę trzeba wziąć tylko koszty przesyłu danych, czyli internetu.

Drogi gładsze niż kiedykolwiek

Dotarcie do celu to ważna rzecz, sama jazda też może być godna pochwał i pozytywnych opinii. W ostatnich latach, w dużej mierze dzięki funduszom unijnym, w Polsce powstało wiele nowych dróg, autostrad i obwodnic a wiele z istniejących zostało zmodernizowanych. To widać – pomimo tego, że wciąż wiele miejsc wymaga pilnej interwencji, ogółem idziemy w dobrym kierunku. W bardziej przyziemnych, rzekłbyś gastronomicznych kwestiach też jest nieźle – zmotoryzowani jadąc na wakacje czy na służbowe spotkanie mijają wiele restauracji, knajp i barów szybkiej obsługi, które w większości oferują jedzenie na coraz lepszym poziomie. Producenci aut też nie zasypują gruszek w popiele – coraz więcej modeli aut ma coraz więcej różnorodnych udogodnień. Niektóre z nich mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, inne odpowiadają za poprawę komfortu jazdy. Co prawda nie każdego stać na najnowsze modele aut, jednak biorąc pod uwagę rosnące PKB liczba osób dysponujących cięższym portfelem będzie się powiększać. Trzymamy za to kciuki!

About the author / 

Admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *